O projekcie

Czym jest „Polska – Skrzydła Chwały”?

Polska Skrzydła Chwały to spotkanie całych rodzin,  inspiracja do powrotu do tradycji rodowych I Rzeczpospolitej. Wydarzenie ma pobudzić zainteresowanie polską historią pokazaną w sposób żywy
i interesujący. Inscenizacja, a także imprezy towarzyszące, mają posłużyć do inspiracji i motywacji mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem Ojców, do większej aktywności i odpowiedzialnego włączenia się w życie swoich rodzin, społeczności lokalnych i całego kraju.

Wydarzenie „Polska – Skrzydła Chwały”, ma służyć:

  1. Integracji rodzin i wspólnemu spędzaniu czasu przez rodzinę.
  2. Krzewieniu nowoczesnego patriotyzmu.
  3. Promowaniu postawy mądrego, odważnego i odpowiedzialnego ojcostwa.
  4. Aktywizacji i integracji lokalnych społeczności.
  5. Przypomnieniu chwalebnych kart historii Polski oraz wkładu Polaków w rozwój świata.
  6. Przypomnieniu cnót rycerskich w oparciu o wzór rycerza jakim byli HUSARZE, jedynej na świecie formacji, która przez blisko 120 lat pozostała niepokonana.
  7. Rozwojowi podobnych inicjatyw w Polsce i na Kresach, by przypominać o polskiej kulturze, historii, wartościach i misji.

 

„POLSKA – SKRZYDŁA CHWAŁY.
Razem chronimy Rodzinę”

Spotkanie z Husarią Rzeczypospolitej

16 – 17 września 2017 r. Fort Bema, Warszawa

Historyczne inscenizacje, pokazy kunsztu jazdy konnej, prezentacje współczesnych jednostek wojskowych, grup rekonstrukcyjnych
i proobronnych, koncerty, przedstawienia, gry i zabawy, salwy armatnie to tylko część z zaplanowanych atrakcji.

Potyczki z czasów Potopu Szwedzkiego oraz „Śluby Lwowskie” Jana Kazimierza to motyw przewodni tego wydarzenia!

W czasie Potopu Szwedzkiego Rzeczpospolita była targana zdradami, łupiona i niszczona przez obce wojska. Znaleźli się jednak jej obrońcy, którzy wbrew wszystkiemu stanęli przy najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Klasztor Jasnogórski obronił się, król Jan Kazimierz powrócił ze Śląska i szykował się do Ślubów Lwowskich, Czarniecki gromił nieprzyjaciół
w kolejnych potyczkach.  Na kanwie tych wydarzeń chcemy zaprosić na spotkanie z historią i rekonstruktorami oraz kontynuatorami chwalebnych tradycji wojskowych. Husaria była niezwyciężoną polską formacją. Była połączeniem odwagi i determinacji żołnierzy, geniuszu strategicznego oraz najnowszej myśli technicznej. Nikt inny w historii świata, nie stworzył tak skutecznego oręża. Dlatego tak bardzo warto się z nią bliżej zapoznać!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Skrzydła Chwały, we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bemowo, Agencją Mienia Wojskowego, Departamentem Edukacji, Kultury i Dziedzictwa w Ministerstwa Obrony Narodowej, Związkiem Dużych Rodzin 3+, Fundacją Cyryla i Metodego – Tato.net, Fundacją Mamy i Taty.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Historia, wSieci Historii, Dzieje.pl, Historia.org, Polska Zbrojna Historia.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu Partnerów, a są nimi: Poczta Polska S.A., PWPW S.A., Fundacja KGHM, Fundacja PZU, Agencja Mienia Wojskowego, Gaz System S.A..

Nasz film promocyjny wydarzenia Polska Skrzydła Chwały

 

Pro Patria Pro Familiārum