Polska Skrzydła Chwały

Razem chronimy Rodziny 2

 8 – 9 września 2018 r.  Fort Bema, Warszawa
SPOTKANIE Z HUSARIĄ RZECZYPOSPOLITEJ!!!
foto Magdalena Żbikowska
  Wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin:
  • historyczne inscenizacje,
  • pokazy kunsztu jazdy konnej,
  • prezentacje współczesnych jednostek wojskowych,  grup rekonstrukcyjnych i proobronnych,
  • koncerty, przedstawienia,
  • gry i zabawy, salwy armatnie.

Zobacz więcej o Projekcie i Fundacji.

 Zabawy, gry i atrakcje dla całych Rodzin!

 Fundacja Skrzydła Chwały ma zaszczyt zaprosić Państwa na niesamowitą przygodę w XVII wieku:
 
W czasie Potopu Szwedzkiego Rzeczpospolita była targana zdradami, łupiona i niszczona przez obce wojska. Znaleźli się jednak jej obrońcy, którzy wbrew wszystkiemu stanęli przy najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Klasztor Jasnogórski obronił się, król Jan Kazimierz powrócił ze Śląska i szykował się do Ślubów Lwowskich, hetman Czarniecki gromił nieprzyjaciół w kolejnych potyczkach.

Na kanwie tych wydarzeń chcemy zaprosić Państwa na spotkanie z historią i rekonstruktorami. Pokazać kunszt władania kopia husarską, sprawność piechoty hajduckiej, muszkieterskiej i pikinierskiej. Swoje egzercerunki będą pokazywać pancerni i rajtarzy.
 
Teren Fortu Bema zamieni się w pole potyczek i utarczek zbrojnych. Czy szarża husarii rozbije blok pikinierów i muszkieterów? Będzie można odwiedzić towarzysza husarskiego i zerknąć, jak mieszka w swojej polowej stancyji. Zobaczyć, jak obozuje rajtaria i piechota cudzoziemska, jak manewruje na placu ćwiczeń i buduje swój obóz.

 
Obok strefy gier dla całej rodziny. Prezentacje współczesnych jednostek Wojska Polskiego i Wojska Obrony Terytorialnej, oraz wiele, wiele innych atrakcji!
 
Wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin oraz organizacji i środowisk, którym bliskie są wartości rodzinne ze szczególnym naciskiem na odpowiedzialne ojcostwo: historyczne inscenizacje, pokazy kunsztu jazdy konnej, prezentacje współczesnych jednostek wojskowych, grup rekonstrukcyjnych i proobronnych, koncerty, przedstawienia, gry, salwy armatnie i pokazy multimedialne to tylko część z zaplanowanych atrakcji.
 
To wszystko zobaczycie, jeśli tylko przyjedziecie do nas w gości.
Jak było na pierwszej edycji „Polska Skrzydła Chwały” AD 2017

 

ZAPRASZAMY do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ  oraz relacji !

 

 

 

 

Pro Patria Pro Familiārum