Polska Skrzydła Chwały

Polska Skrzydła Chwały. Razem chronimy Rodziny 3. 

1 – 2 czerwca 2019 Pałac w Chrzęsnem

współrzędne GPS: 52.433974,21.4763896,1

Husaria, inscenizacja historyczna, przedstawienie teatralne, pt. „Śluby Lwowskie”, tatostrefa, musical, piknik rodzinny i atrakcje dla dzieci.

Turniej Husarski o Puchar Starosty Wołomińskiego rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski Husarii, pokazy strzelania z armatek i broni skałkowej, atrakcje dla dzieci – zajęcia z końmi, pokazy sztuki walki mieczem, pokaz tańca, rzemiosła dawne i interaktywny teatrzyk dla dzieci!  

III edycja „POLSKA – SKRZYDŁA CHWAŁY. Razem chronimy Rodzinę” tym razem odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2019 r.  na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem, powiat wołomiński, który zmieni się w pole XVII w. potyczek i utarczek zbrojnych!

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, dorosłych, rodziny z dziećmi, pasjonatów rekonstrukcji historycznych i dobrej zabawy!!!    

Na dwa dni staną obozowiska husarii, rajtarii i piechoty cudzoziemskiej, w tym prawdziwa polowa husarska stancyja! Obok znajdą się rzemieślnicze warsztaty pracy i kupieckie kramy. Będzie można posłuchać opowieści, przymierzyć zbroję oraz sprawdzić swoje umiejętności w garncarstwie, tkactwie oraz postrzelać z łuku. Z całej Polski zjadą husarze, rajtarzy, Kozacy, Tatarzy, hajducy i inni wojacy reprezentowani przez grupy rekonstruktorów odtwarzających historię Polski z XVII wieku.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

„Polska Skrzydła Chwały” to spotkanie dla całych rodzin. Wydarzenie ma pobudzić zainteresowanie polską historią pokazaną w sposób żywy i interesujący. Główną osią wydarzenia są dwudniowe rekonstrukcje historyczne z udziałem ponad 150 rekonstruktorów w tym około 50 rekonstruktorów konnych. Inscenizacje, a także imprezy towarzyszące, mają posłużyć do inspiracji dla ojców by odważnie i odpowiedzialnie włączali się w życie swoich rodzin, społeczności lokalnych i całego kraju.

Pierwsze dwie edycje odwiedziło ponad 8 tysięcy osób.

Miejsce wydarzenia: Zespół pałacowo-parkowy w Chrzęsnem,
współrzędne GPS: 52.433974,21.4763896,1

1 czerwca 2019 r. (sobota) w godz. 12.00 – 19.00

2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godz. 11.00 – 16.00

Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Skrzydła Chwały, we współpracy ze Starostą Powiatu Wołomińskiego, Zarządcą Pałacu w Chrzęsnem, Drużyną Xsiążęcą,  Instytutem im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Związkiem Dużych Rodzin 3+, inicjatywą Tato.net oraz Fundacją Mamy i Taty.

 Więcej informacji na stronie www.skrzydlachwaly.pl oraz https://www.facebook.com/PolskaSkrzydlaChwaly/

 


Razem chronimy Rodziny 2

 8 – 9 września 2018 r.  Fort Bema, Warszawa
SPOTKANIE Z HUSARIĄ RZECZYPOSPOLITEJ!!!
foto Magdalena Żbikowska
  Wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin:
  • historyczne inscenizacje,
  • pokazy kunsztu jazdy konnej,
  • prezentacje współczesnych jednostek wojskowych,  grup rekonstrukcyjnych i proobronnych,
  • koncerty, przedstawienia,
  • gry i zabawy, salwy armatnie.

Zobacz więcej o Projekcie i Fundacji.

 Zabawy, gry i atrakcje dla całych Rodzin!

 Fundacja Skrzydła Chwały ma zaszczyt zaprosić Państwa na niesamowitą przygodę w XVII wieku:
 
W czasie Potopu Szwedzkiego Rzeczpospolita była targana zdradami, łupiona i niszczona przez obce wojska. Znaleźli się jednak jej obrońcy, którzy wbrew wszystkiemu stanęli przy najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Klasztor Jasnogórski obronił się, król Jan Kazimierz powrócił ze Śląska i szykował się do Ślubów Lwowskich, hetman Czarniecki gromił nieprzyjaciół w kolejnych potyczkach.

Na kanwie tych wydarzeń chcemy zaprosić Państwa na spotkanie z historią i rekonstruktorami. Pokazać kunszt władania kopia husarską, sprawność piechoty hajduckiej, muszkieterskiej i pikinierskiej. Swoje egzercerunki będą pokazywać pancerni i rajtarzy.
 
Teren Fortu Bema zamieni się w pole potyczek i utarczek zbrojnych. Czy szarża husarii rozbije blok pikinierów i muszkieterów? Będzie można odwiedzić towarzysza husarskiego i zerknąć, jak mieszka w swojej polowej stancyji. Zobaczyć, jak obozuje rajtaria i piechota cudzoziemska, jak manewruje na placu ćwiczeń i buduje swój obóz.

 
Obok strefy gier dla całej rodziny. Prezentacje współczesnych jednostek Wojska Polskiego i Wojska Obrony Terytorialnej, oraz wiele, wiele innych atrakcji!
 
Wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin oraz organizacji i środowisk, którym bliskie są wartości rodzinne ze szczególnym naciskiem na odpowiedzialne ojcostwo: historyczne inscenizacje, pokazy kunsztu jazdy konnej, prezentacje współczesnych jednostek wojskowych, grup rekonstrukcyjnych i proobronnych, koncerty, przedstawienia, gry, salwy armatnie i pokazy multimedialne to tylko część z zaplanowanych atrakcji.
 
To wszystko zobaczycie, jeśli tylko przyjedziecie do nas w gości.
Jak było na pierwszej edycji „Polska Skrzydła Chwały” AD 2017

 

ZAPRASZAMY do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ  oraz relacji !

 

 

 

 

Pro Patria Pro Familiārum