Nasze Działania

W ciągu 3 lat funkcjonowania, Fundacja zainicjowała i  współorganizowała między innymi:

  • 3 edycje Dworu Króla Zygmunta III Wazy w ramach XIX Warszawskiego Turnieju Rycerskiego o szablę Króla Zygmunta III Wazy Bródno 2014 i 2015, organizowanego przez Dom Kultury „Świt” i  Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów. Wydarzeniu towarzyszy szereg konferencji poświęconych rodzinie, wychowaniu, dzisiejszym zagrożeniom dla dzieci i rodzin, a także wychowaniu po przez cnoty. Wydarzenie organizowane wspólnie ze Związkiem Dużych Rodzin 3+ i Kręgiem Ojców Tato.Net.
  • 3 edycje Orszaku Trzech Króli po Prawej Stronie Warszawy 2015, 2016 i 2017, w ścisłej współpracy z Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Fundacją Orszaku Trzech Króli, Związkiem Dużych Rodzin 3+ oraz Urzędem Dzielnicy Targówek i Kręgiem Ojców Tato.Net.
  • „Huzarzy w Kuligowie. Policjanci w obronie Ojczyzny 1920 r.” – wydarzenie zrealizowane w sierpniu 2016 roku pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Biurem Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji.
  • „Hołd Carów Szujskich” – przedstawienie historyczne zrealizowane w październiku 2016 r. na pl. Zamkowym w Warszawie, przedstawiające hołd Carów Szujskich, który odbył się 29 października 1611 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie w czasie sejmu hetman Stanisław Żółkiewski prezentował królowi Zygmuntowi III Wazie cara Wasyla IV Szujskiego i jego braci Dymitra i Iwana.
  • Drugą edycję Historycznego Pikniku Rodzinnego w Grodzisku Mazowieckim, pt.: „W szwedzkim ogniu” – Na zaproszenie Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki, Willi Radogoszcz Galeria Etnograficzna przedsięwzięcie współorganizowane z Kołem Związku Dużych Rodzin 3+ oraz zaprzyjaźnionymi grupami rekonstrukcyjnymi.

 

Ponadto Fundacja Skrzydła Chwały wsparła:

  • Akcję „Szlachetnej Paczki” po przez wystąpienie Rekonstruktorów w strojach historycznych i opowieści o polskiej historii przedstawione rodzinom i dzieciom wspieranym w ramach akcji.
  • Turniej Piłkarski Szkoły Żagle podczas „Turnieju dla Odważnych 2016” dzięki udziałowi Husarza i jego opowieści o historii i dokonaniach Husarii Rzeczypospolitej.

Pro Patria Pro Familiārum